Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej 2023

19 sierpnia na całym świecie obchodzony jest na całym świecie World Humanitarian Day – Dzień Pomocy Humanitarnej. W tym roku tego dnia farmaceuci.org ogłaszają również swój nowy projekt i proszą Was o wsparcie.

 

Z szacunków międzynarodowych agencji pomocowych wynika, że w 2022 roku wsparcia ze strony organizacji humanitarnych potrzebowały rekordowe 300 mln osób. Ci ludzie nie mogą być pozostawieni samym sobie. Jest grupa ludzi, którzy nigdy nie rezygnują z niesienia im pomocy i nadziei - ci ludzie to pracownicy humanitarni. Dzisiaj jest ich dzień to Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej ( O Dniu Pomocy Humanitarnej czytaj poniżej).

Farmaceuci.org również angażują się w pomoc ofiarom ubóstwa i katastrof humanitarnych, skupiając się głownie na zdrowiu kobiet.  Zdrowie kobiet ma bowiem bezpośredni wpływ na dobrostan ich rodzin, społeczności i przyszłych pokoleń. Zobacz więcej.

Projektem, który będziemy realizować w drugiej połowie 2023 roku będzie walka z ubóstwem menstruacyjnym i poprawa warunków higienicznych w jakich żyją kobiety w najbiedniejszych regionach naszej planety. Czy wiecie, że w Kenii 65% kobiet nie stać na zakup najprostszych artykułów higienicznych takich jak podpaski? Skutki są opłakane, dla tych kobiet to większe ryzyko zachorowania na wiele chorób, stygmatyzacja, wykluczenie czy ( jak w przypadku dziewczynek) opuszczanie szkoły  i ryzyko porzucanie edukacji.

Farmaceuci.org wraz z partnerami z Ugandy, fundacją AfriPads chcą w ciągu roku sfinansować dostęp do materiałów higienicznych / podpasek dla 1000 kobiet / dziewczynek w krajach wschodniej Afryki.

I chcemy to zrobić Z WAMI!

Pracownicy humanitarni nie mogliby wykonywać swojej pracy bez pomocy wspaniałych osób, które wspierają ich pracę finansowo. Dlatego, zwracamy się do Was o wsparcie i pomoc w sfinansowaniu naszych najnowszych projektów. Roczne wsparcie dla jednej dziewczynki / kobiety to zaledwie 50 złotych. To 50 złotych to dla niej zupełnie inna jakość życia, zdrowsza przyszłość, większe szanse na zdobycie wykształcenia.

Prosimy Was o wsparcie wpłatami online ( możecie to zrobić poniżej) lub wpłatami na konto: PL 75 1090 2008 0000 0001 5139 3531 (Santander Bank Polska).

Wybierz kwotę:
Szczegóły Darczyńcy:
Zgody:
Operator płatności:
Przelewy24 Logo

 

Czym jest Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej?

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej, ustanowiony przez ONZ i obchodzony rokrocznie 19 sierpnia to najlepszy moment na wyrażenie szacunku dla pracowników humanitarnych, którzy niosą pomoc na całym świecie. To szansa na uczczenie pamięci ludzi, którzy podczas służby innym stracili życie. W ciągu ostatnich dwudziestu lat ponad 40 tysięcy pracowników humanitarnych padło ofiarą ataków podczas wykonywania swojej pracy. Jednym z najtragiczniejszych był zamach bombowy z 19 sierpnia 2003 roku na placówkę ONZ w Bagdadzie podczas którego zginęły 22 osoby, w tym Specjalny Wysłannik Sekretarza Generalnego ONZ ds. Iraku Sergio Vieira de Mello.. Właśnie na pamiątkę tej tragedii Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej organizowany jest co roku w dniu tych wydarzeń. Dziś mija dokładnie 20 lat od tamtych wydarzeń.