Farmaceuci.org wspierają sytuację zdrowotną kobiet na świecie

Pomimo postępów w zakresie równouprawnienia płci, zdrowie kobiet w wielu przypadkach nadal podlega nierównościom i dyskryminacji, szczególnie w mniej uprzywilejowanych rejonach naszego globu. 

W wielu miejscach kobiety wciąż posiadają ograniczony dostęp do opieki medycznej, edukacji zdrowotnej, leków czy środków higienicznych. Gdy nakładają się na to takie zjawiska jak ubóstwo, doświadczanie przemocy czy gorszy dostęp do edukacji sytuacja często wydaje się często tragiczna.
Musimy również pamiętać, że zdrowie kobiet ma bezpośredni wpływ na dobrostan ich rodzin, społeczności i przyszłych pokoleń. To kobiety pełnią tradycyjnie rolę opiekunek i edukatorek zdrowotnych dla swoich najbliższych a niemożność zadbania o własne zdrowie często przekłada się także na niemożność zadbania o zdrowie własnej rodziny. Zdrowe kobiety i dziewczęta mają także większą szanse na wyrwanie się z kręgu ubóstwa poprzez zdobycie edukacji i wyedukowanie własnych dzieci.

W Fundacji Farmaceuci.org jesteśmy przekonani, że wspierając dziewczęta i kobiety w dostępie do odpowiedniej opieki zdrowotnej i warunków sanitarnych wspieramy nie tylko ich zdrowie oraz ich prawa, ale przyczyniamy się również do zdrowia i rozwoju całych społeczeństw.

Projektem, który będziemy realizować w drugiej połowie 2023 roku będzie walka z ubóstwem menstruacyjnym i poprawa warunków higienicznych w jakich żyją kobiety w najbiedniejszych regionach naszej planety. Czy wiecie, że w Kenii 65% kobiet nie stać na zakup najprostszych artykułów higienicznych takich jak podpaski? Skutki są opłakane, dla tych kobiet to większe ryzyko zachorowania na wiele chorób, stygmatyzacja, wykluczenie czy ( jak w przypadku dziewczynek) opuszczanie szkoły  i ryzyko porzucenia edukacji.

Farmaceuci.org wraz z partnerską, lokalną fundacją AfriPads chcą w ciągu roku sfinansować dostęp do materiałów higienicznych / podpasek dla 1000 kobiet / dziewczynek w krajach wschodniej Afryki.

I chcemy to zrobić Z WAMI!

Pracownicy humanitarni nie mogliby wykonywać swojej pracy bez pomocy wspaniałych osób, które wspierają ich pracę finansowo. Dlatego, zwracamy się do Was o wsparcie i pomoc w sfinansowaniu naszych najnowszych projektów. Roczne wsparcie dla jednej dziewczynki / kobiety to zaledwie 50 złotych. To 50 złotych to dla niej zupełnie inna jakość życia, zdrowsza przyszłość, większe szanse na zdobycie wykształcenia.

Prosimy Was o wsparcie wpłatami online ( możecie to zrobić poniżej, w formularzu pod zdjęciami) lub wpłatami bezpośrednio na konto:  75 1090 2008 0000 0001 5139 3531 (Santander Bank).

Bardzo Was prosimy o pomoc i wsparcie naszych inicjatyw.

Wybierz kwotę:
Szczegóły Darczyńcy:
Zgody:
Operator płatności:
Przelewy24 Logo